Moto G5 Plus Özellikleri Ortaya Çıktı
 • Romanya’da bir kullanıcı tarafından Motorola’nın yeni mobil cihazı olan Moto G5 Plus modeli telefonun bir prototipi internet üzerinden satışa sunuldu ve böylece bu yeni cihazın özellikleri ortaya çıkmış oldu.

  Geçen ay Moto X model akıllı telefona ait olduğu ileri sürülen bazı görseller yayınlanmıştı. Moto X cihazının satışa sunulacağı tarih de merakla beklenirken, Moto G5 Plus modelinin prototipinin ortaya çıkması kullanıcıları oldukça şaşırttı.

  Moto G5 Plus’ın Özellikleri Neler?

  İnternette yaşanan bu sızıntı ile Moto G5 Plus cihazının özellikleri konusunda da bir merak başladı. Geçen ay satışa sunulan Moto X model cihazın, Moto G5 Plus ile aynı tasarıma sahip oldukları da gözlerden kaçmıyor. Kafaları karıştıran tüm bu soruların içinde bu yeni Moto G5 Plus model cep telefonunun Mart ayında satışa sunulacağı da ileri sürülüyor. Kullanıcılar akıllarındaki tüm soru işaretlerini Mart ayında çözebilecekler.

   

  Yeni Moto G5 Plus modeli cep telefonunun özellikleri ise şöyle: Cihaz 5.5 inçlik Full HD çözünürlükte bir ekrana sahip. Telefonun Qualcomm’un Snapdragon 625 adlı işlemcisinden güç alması da beklenen özellikler arasında. Ayrıca 4 GB RAM ve 32 GB dahili hafızaya sahip olacak olan cihazın bataryası da 3080 mAh kapasitesinde olacak.

   

  Yeni Moto G5 Plus’ın Kamera ve İşletim Sistemi Nasıl Olacak?

  Yeni Moto G5 Plus model cep telefonun 13 Megapiksel çözünürlüğünde bir arka kamerası ve 5 Megapiksel çözünürlüğünde de ön kamerası olacak. Ayrıca bu yeni akıllı telefonun ön tarafında parmak izi okuyucusu da yer alacak. Ayrıca bu yeni cihazın kutusundan Android 7.0 Nougat da çıkacak.

  Yeni Moto G5 Plus marka ve modeldeki bu cep telefonunun, XT1685 model numarasına da sahip olarak satışa sunulacağı da belirtiliyor.