Google Chrome ile Instagram’a Programsız Nasıl Fotoğraf Yüklenir?
 • Uygulama olarak ortaya çıkan ve oldukça popüler hale gelen Instagram, gördüğü yoğun ilgi üzerine işi büyüterek kendisine bir web sitesi oluşturdu. Bu sayede bilgisayardan da artık Instagram’a erişim mümkün hale gelmiştir. Fakat web sitesinin bazı eksiklikleri bulunuyor.

  Instagram Web Sitesinin Sağladığı Özellikler

  Instagram, kullanıcıların hesaplarına erişimlerini tarayıcı üzerinden sağlamak için bir web sitesi açtı. Web sitesi, kullanıcılara gönderilerini görüntüleme, fotoğrafları beğenebilme ve onlara yorum yapabilme, yakındaki ve popüler fotoğraflara ulaşabilme gibi özellikleri sunuyor. Bunların yanında telefondaki Instagram arayüzünün bir kopyası olması sebebiyle bazı eksiklikleri de mevcut.

  Web sitesi üzerinden kullanıcılar kolayca çıkış yapamıyor, fotoğraf indiremiyor, fotoğrafları büyütemiyor ve fotoğraf yükleyemiyor. Bu eksiklikler arasında kullanıcıları en çok üzen web sitesi üzerinden fotoğraf yüklenememesi oldu. Bu soruna çözüm getirmek için birçok program geliştirilmiş olsa da, kullanıcılar bunu programsız yapmayı tercih ediyor. Bu yüzden birçok kullanıcı “google chrome ile ınstagram’a programsız nasıl fotoğraf yüklenir?” sorusunun cevabını merak ediyor.

  Google Chrome ile Instagram’a Programsız Fotoğraf Yükleme

  Instagrama fotoğraf yüklemek için Android ya da ios uygulamalarına ihtiyaç duyulduğu biliniyor. Ancak basit bir yöntem ile Google Chrome üzerinden de fotoğraf yüklenebiliyor. Bunun için tarayıcının masaüstü modundan mobil moda geçilmesi yeterli olacaktır.

  Başta Google Chore ile Instagram web sitesinden kullanıcı hesabına giriş yapılması gerekiyor. Daha sonra geliştirici araçları açılmalıdır. Bu işlem Ctrl+Shift+I kısayolu kullanılarak da yapılabilir. Bu konumdayken artık mobil görünüme geçilebilir. Bu işlem için ise Ctrl+Shift+M kısayolu kullanılabilir. Yalnız bu arayüzü kullanmaya devam etmek için açılan sayfaların kapatılmaması gerekmektedir. Artık tarayıcıda fotoğraf yüklemek için bir kamera simgesi bulunmaktadır. Bu simgeye tıklayarak fotoğraf yükleyebilecek kullanıcılar ne yazık ki düzenleme araçlarını veya filtreleri kullanamayacak.